Ekonomi

BCA Araştırma: Döngüsel Hisse Senetlerinde Son Bir Dalgalanma Yaşanabilir

BCA Research, konjonktürel hisse senetlerinin değerinde potansiyel bir son artış öngörmekte ve Amerika Birleşik Devletleri imalat sektörünün yetmiş yılı aşkın bir süredir oldukça tutarlı bir model sergilediğine dikkat çekmektedir.

BCA Research, “Tarihsel veriler, bu imalat döngüsünün tipik olarak yaklaşık 36 aylık bir süreyi kapsadığını, yaklaşık 18 aylık bir düşüş aşamasının ardından aynı uzunlukta bir yükseliş aşamasının geldiğini gösteriyor” diyor.

Analistler, bu modelin uluslararası hisse senedi piyasalarının değişken sektörlerinin, özellikle de döngüsel ve ABD dışı hisse senetlerinin performansını tahmin etmede, sırasıyla daha istikrarlı sektörler ve ABD hisse senetleriyle karşılaştırıldığında etkili olduğunu savunuyor.

Şirket, imalat sektöründeki yeni sipariş sayısının Haziran 2021’de en yüksek seviyesine ulaştığını ve ardından takip eden 19 ay boyunca azalarak 2023’ün başında en düşük noktasına ulaştığını belirtiyor.

BCA Research, “O zamandan bu yana, dünya çapında imalat sektörü toparlanma belirtileri gösterdi ve bu eğilim birkaç ay daha devam edebilir,” diye ekliyor. “Beklenenden daha güçlü imalat faaliyeti ve enflasyon oranlarındaki düşüşle karakterize edilen bu ara aşamada, ABD dışındaki hisse senetleri ve döngüsel hisse senetleri geçici olarak önemli bir değer artışı yaşayabilir.”

Bununla birlikte firma, Küresel Yatırım Stratejisi ekibinin 2025’in başında yüksek bir ekonomik gerileme olasılığı öngördüğüne dair bir uyarıda bulunuyor. Sonuç olarak, “altı ila on iki aylık yatırım ufkuna sahip yatırımcılar temkinli bir yaklaşım benimsemelidir” tavsiyesinde bulunuyorlar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu