Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Narlıca Mezarlığı’nı ziyaret etti

HABER: GÜLARA SUBAŞI – KAMERA: DURSUN ALKAYA

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Hatay Narlıca Mezarlığını ziyaret etti. Özel, “Eğer böyle toplu mezarlar, evsizlere yönelik mezarlıklar olmasın istiyorsak herkes işini hakkıyla ve dürüst yapacaktır. Bilimden faydalanarak yapacaklar. Sağlam binalar yaparsanız, dayanıklı şehirler yaratırsanız, böyle mezarlıklarınız olmayacak. İşinizi iyi yapmazsanız, birine birkaç kat fazlasını verirseniz israf olur.” Yatakları imara açarsanız, zemin etütleri sağlam olmayan yerlerde yüksek binaların yapılmasına izin verirseniz, aslında bu mezarlığı şehrin içine yaparsanız, bu daha da kötüsü olur. Bu mezarlıklar bu kararlarla yapılıyor. İşte yerel yöneticilerin ve her siyasi görüşten siyasetçinin alması gerekenler. “Dersler var. Bu tür acıları bir daha yaşamamak için hepimizin işimizi önemli, dürüst ve bilimsel bir şekilde yapmamız gerekiyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün Hatay Narlıca Mezarlığı’nı ziyaret etti. Namazın ardından mezarlara karanfil bırakan Özel, ziyaretin ardından şu açıklamayı yaptı:

“SAĞLAM BİNALAR İNŞA EDERSENİZ, DAYANIKLI ŞEHİRLER OLUŞTURURSANIZ BU TÜR MEZARLIKLAR OLMAYACAKTIR”

“O günü yine yaşadık. Hepsinde 6 Şubat yazan mezar taşları… 6 yaşında olanlar var, benim yaşımdakiler var, babamla aynı yaşta olanlar var. Tabii çok duygulanıyor insan. Mezarlıkları ziyaret ettikten sonra insanlar bir süreliğine dünyanın durumuyla ilgilenmeyi bırakırlar, bunun hiçbir değeri olmadığını, eninde sonunda herkesin bunu yaşayacağını, dolayısıyla hırslara, tartışmalara, kavgalara gerek olmadığını düşünür ve söylerler. , unutup normal koşuşturmalarına dönüyorlar.Sosyal olarak burada bu yapılmamalı.Arkamızdaki manzaradan ders almamız lazım.

Eğer evsizler için böyle toplu mezarlar, mezarlıklar olmasını istiyorsak herkes işini hakkıyla ve dürüst bir şekilde yapacaktır. İlimden ve fenden istifade ederek yapacaktır. Sağlam binalar inşa edip dayanıklı şehirler yaratırsanız bu tür mezarlıklarınız olmaz. İşinizi düzgün yapmazsanız, birilerine birkaç kat daha verirseniz, dere yataklarını imara açarsanız, zemin etütleri sağlam olmayan yerlerde yüksek binaların yapılmasına izin verirseniz ne olursunuz? aslında yapmak; Şehre bu mezarlığı yaparsanız, beterinden de beter olur. Bu mezarlıklar bu kararlarla yapılıyor. Yerel yöneticilerin ve her siyasi görüşten siyasetçinin buradan çıkarması gereken dersler var. “Böyle acıları bir daha yaşamamak için hepimizin işimizi önemli, dürüst ve bilimsel bir şekilde yapmamız gerekiyor.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu