Yaşam

Çukurova Öykü Ödülleri sahiplerini buldu

Çukurova Belediyesi ve Yeni Adana Gazetesi iş birliğiyle düzenlenen Çukurova Hikaye Yarışı’nın kazananları belli oldu. Yapılan açıklamaya göre; Sofia Kurban “Vatan’a Dönüş” adlı öyküsüyle birinci olurken, İ. İkinciliği Usame Yondem, üçüncülüğü ise “Bilinmeyen Bilinmeyen” adlı öyküsüyle Erkan Damar kazandı.

Çukurova Öykü Yarışması’nda dereceye giren eserler açıklandı. Geçen yıl Çukurova Belediyesi ve Yeni Adana Gazetesi işbirliğiyle ilki düzenlenen öykü yarışmasının bu yıl ikincisi düzenlendi. Seçici kurulun titiz çalışması sonucunda ilk üç eser belirlendi.

Yeni Adana Gazetesi’nin 105. yıl etkinliklerinde ‘Göç ve Göçmenlik’ iddiasıyla düzenlenen yarışmanın sonuçları belli oldu. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Cemiyet Tesislerinde düzenlenen etkinlikte konuşan yarış koordinatörü Süreyya Köle, “Yeni Adana Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Göç ve Muhaceret’ konulu Çukurova Öykü Ödülü 2022’nin sahipleri belli oldu. Gazete ve Çukurova Belediyesi” belli oldu. Birinciliği “Vatanına Dönüş” öyküsüyle Sofia Kurban, ikinciliği İ. Usame Yondem, üçüncülüğü ise “Bilinmeyen Bilinmeyen” öyküsüyle Erkan Damar aldı. .

Süreyya Köle de yarışmaya verdiği destekten dolayı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür etti.

Yarışmanın ödülleri, 14-22 Ocak tarihleri ​​arasında düzenlenecek Çukurova Kitap Fuarı’nda “Göç ve Göçmenlik” konulu panelin ardından sahiplerine takdim edilecek. .

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Milli Mücadele’nin simgelerinden Yeni Adana Gazetesi ile böylesine değerli bir kültür alanında işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Önder Soner Çetin, Çukurova Öykü Yarışması’nın kentin kültürel yaşamına değerli katkılar sağladığını belirterek, “Büyük önem verdiğimiz bu etkinliğe katılan tüm yazarlara teşekkür eder, kazananları tebrik ederim.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu