Haber

Edirne’de çiftçilere yönelik yenilenebilir enerji ve bilinçli tarım konferansı

Edirne ‘Yenilenebilir Enerji ve Bilinçli Çiftçi Bilinçli Tarım Projesi’ kapsamında çiftçilere konferans verildi. Proje Müdürü Refik Şahin, “Doğaya, diğer canlılara ve bizden sonra gelecek nesillere karşı temel sorumluluğumuz, onlara temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmaktır. Çevre bilincini artıran her somut adım, dünyamız için çok değerlidir.”

Edirne ‘Yenilenebilir Enerji ve Bilinçli Çiftçi Bilinçli Tarım Projesi’ kapsamında çiftçilere konferans verildi. Edirne Sanat Lisesi Mezunları ve Kursiyerleri Derneği’nin katkılarıyla Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta üreticilere yenilenebilir enerji konusunda bilgi verildi. Edirne Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt da çiftçilere sulama takviyeleri konusunda bilgi verdi.

“DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Edirne Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt, üreticilere destek olmaya devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Bireysel sulama desteğinde üst limitimiz 3 milyon lira. Basınçlı, damlama, yağmurlama sulama sistemleri ve güneş enerjisi sistemleriyle kullanılan sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği sağlıyoruz. Tarıma dayalı altyapı yatırımları için son başvuru tarihimiz 19 Şubat olup, son başvuru tarihimiz 19 Şubat’tır. Bireysel sulama sistemleri için son başvuru tarihi 22 Şubat’tır.” “Şu şekilde belirlendi. Lütfen geç kalmayın. Biz de bakanlık olarak destek vermeye devam edeceğiz.”

“BİZİM ANA SORUMLULUĞUMUZ YAŞANABİLİR BİR DÜNYA BIRAKMAK”

Proje Müdürü Refik Şahin, “Doğaya, diğer canlılara ve bizden sonra gelecek nesillere karşı temel sorumluluğumuz, onlara temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmaktır. Çevre bilincini artıran her somut adım, dünyamız için çok değerlidir.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu