Teknoloji

Eski PlayStation Patronu, Apple ve Amazon’u Oyun Sektörüne Tehdit Olarak Görüyor

 
Eski PlayStation çalışanı Shawn Layden, oyun sektörüne tam olarak uyum sağlayamayan büyük teknoloji şirketlerinin mevcut durumuna değindi. Bu bağlamda bölüme yönelik en büyük tehditlerin Appe ve Amazon olduğunu öne sürdü.
 
Layden çarpıcı açıklamalarıyla dikkat çekti
 
 
 
Yatırımların zirvesinde konuşan Layden, Google, Netflix, Amazon ve Apple gibi şirketleri “kapıdaki barbarlar” olarak nitelendirdi. Ayrıca şunları söyledi: “Şu anda tüm büyük teknoloji şirketleri şunu düşünüyor: Oyun mu bu? Yıllık milyarlarca dolar gelir mi var? Ben de bundan bir parça istiyorum.
 
Google, Netflix, Apple, Amazon gibi sektörümüzü bu şekilde alt üst etmeye çalışan şirketler var.”
 
Eski PlayStation USA işvereni Layden, 2019’da Sony’den ayrıldığında Apple’ın iTunes’ta 0,99 dolarlık şarkılarla müzik sektörünü altüst ettiğini, Netflix’in klasik sinema üzerinde geri dönülemez bir etki yarattığını söyledi. Bu açıdan birçok büyük firmanın şubeye olumlu katkı yerine olumsuz etki yaptığını ifade etti.
 
Layden son olarak büyük ölçekli (AAA) oyunların genel olarak “sürdürülebilir” bir yatırım olmadığından bahsetti. Fahiş maliyetlerle gelen bu projelerin uzunluğunun ve fiyatlandırmasının ayarlanması gerektiğini söyledi.

haberseferihisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu