İş

Gaziantep Sanayi Odası Yalın Dönüşüm Desteği Konusunda Bilgi Verdi

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (GASBEM) Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirmenin Yalın Dönüşüm Temelleri hakkında bilgi verdi ve Destek Yönetimi Başkanlığı, firmaları destekten yararlanmaya davet etti.

Yalın dönüşümün şirketlerin geleceğine yön verdiğini kaydeden Tezel, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Kurumu iş birliğiyle geliştirilen Yalın Dönüşüm Temeli’nin, Yönetim Direktörlüğü, yalın dönüşüm yoluyla imalat sanayinde verimlilik artışına katkı sağlamak amacıyla Gaziantep’teki firmalar adına geliştirildi. Bunun büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.

Model Fabrikaların destek sağlaması ve sürecin işleyişi açısından önemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tezel, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve GSO iş birliğiyle kurulan Gaziantep Model Fabrikanın Türkiye’nin en büyük Model Fabrikası olduğunu söyledi. Bora Tezel, “Gaziantep Model Fabrika olarak sürdürülebilir büyümenin anahtarı olan üretimde verimliliği ilimizde ve bölgemizde yayarak firmalarımızın süreç süreçlerinin iyileştirilmesine rehberlik edeceğiz. Bu kapsamda uyum sağlayan işletmelerimiz, KOBİ tanımına sahip KOBİ’ler, Yalın Dönüşüm Desteği’nden Gaziantep Model Fabrika aracılığıyla faydalanarak, yalın dönüşüm eğitim modüllerimizi mevcut durum analizleri ile birlikte işletmelerinde uygulayabilirler.” söz konusu.

Sağlanan Yalın Dönüşüm Takviyeleri hakkında bilgi paylaşan Tezel, “Program çerçevesinde firmalarımız yüzde 80’e varan desteklerden yararlanabilecek. Bu noktada tüm firmalarımızı desteklerden yararlanmaya davet ediyorum. Üst limit 100 bin liradan 200 bin liraya çıkarıldı.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu