Haber

Hırvatistan maçı öncesi konuşan Mert Günok: Vazgeçmek benim lügatimde yok

A Milli Futbol Grubu kalecisi Mert Günok, Hırvatistan maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu. Günok, uzun bir aradan sonra A Milli Grup’ta yer almanın keyifli olduğunu belirterek, A Milli Takımın büyük maçları farklı oynadığını sözlerine ekledi.

“MORALİMİZ YÜKSEK”

Hırvatistan maçının kolay geçmeyeceğini belirten Günok, “İlk maç galibiyetle tamamlandıktan sonra grup olarak moralimiz yüksek. Hırvatistan turnuva takımı. Ne kadar tehlikeli bir takım olduklarını Dünya Kupası’nda gösterdiler. .Saygı duyuyoruz.Düzgün hazırlandık kıymetli.Öğretmenimiz 8 adım var ilk adımı geçtik yarın ikinci adımı da atmak istiyoruz dedi.Önemli olan daha az hata yapıyoruz.Oyunlarda bazı kolay hatalar yaptık. Ermenistan maçında makul kısımlar var. Yarın bu tarz hataları yapmamalıyız. Kolay bir maç olmayacak. Geçmişte olduğu gibi yine başaracağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

“BENİM SÖZLÜĞÜMDE VERMEK YOK”

Sakatlığından bahseden file bekçisi, “Vazgeçmek hiçbir zaman lügatimde olmadı. Yeteneklerimden hiçbir zaman şüphe duymadım. En uygun yerlerde olmak için çalışmalarıma devam ettim. Bu bir tercih meselesi, üzerimize düşeni yapmak zorundayız.” en iyisi yanımızda olan teknik direktörler bizi tercih etsinler.Bir sakatlığım vardı.Ondan önce EURO 2020 yolunda bir maç hariç hepsinde oynadım.Pandemi sonrası 1.Ligde oynama şansı bulamadım. 1 senedir şampiyonluk ortada verilmişti.Bu bende de kaldı.Şimdi önümüzde yeni bir hedefimiz var.İlk adımı geçen gün attık”Hocamıza performansımı değerlendirdiği için teşekkür ediyorum. Şahsen ben çalışmayı hiç bırakmadım. Her zaman böyle olacak. 5-6 yıl oynamak istiyorum. Milli takımda olduğum için çok mutluyum. EURO2024’te de orada olmak istiyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu