Haber

İsmail Saymaz Sözcü TV’ye gitti: Bağımsız bir işverene ait medyada yer almak istedim

Gazeteci İsmail Saymaz, yaklaşık 20 aydır çalıştığı Halk TV ile yollarını ayırdığını duyurdu. Saymaz’ın Sözcü grubuyla hem Sözcü TV’de program yapması hem de gazetede yazacağı konusunda anlaştığı öğrenildi.

Sözcü TV’de Fatih Portakal’ın sunduğu Ana Haber’de yer alan Saymaz, “Bağımsız, bağlantısız bir işverenin, gazetecilik eğitimi almış bir işverenin sahip olduğu medya grubunda habersiz, habersiz yayın yapma gayreti içinde olmayı çok isterim. herhangi bir çıkar odağının baskısı altında kalarak ve ona göğsünü vererek. Ve bu fırsat ikinci kez elime geçti” dedi.

Saymaz şu ifadeleri kullandı:

“Ben buradan 20 ay önce ayrıldım. O dönemde bariz tercihler sonucu ayrıldım. 20 ayda burada olmanın daha anlamlı ve pahalı olduğunu anladım. Hele de sahip olduğu medya kümesinde gelişigüzel bir çıkar odağının baskısı. bağımsız, temassız bir patron, gazetecilik alanında aile eğitimi almış bir patron, baskı altında olmadan ve ona göğsümü göstererek yayın yapabilmek işinin içinde olmayı gerçekten çok istiyordum ve bu fırsat benim için geldi. ikinci kez.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu