Haber

İzmit’te yüzde 100 hibe ile uzatılan silaj uygulamaları

KOCAELİ (İGFA) –İzmit Belediyesi, İzmit’teki küçükbaş hayvan üreticilerine 250 tonluk 450 kilogramlık 570 silaj paketini yüzde 100 hibe olarak dağıtacak.

23 Ocak’ta başlayan ve 27 Ocak’ta sona ereceği duyurulan başvuru süresi, alınan yeni kararla 3 Şubat Cuma günü saat 17.30’a kadar uzatıldı.

İzmit uçlarında ikamet eden, Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi (ÇKS) veya çiftçi belgesi olan, son 1 aydır hayvan giriş çıkış hareketlerinde bulunmamış, 1-25 yaş arası küçükbaş hayvanı olan tüm üreticiler , İzmit Belediyesi’nin silaj hibe paketine başvurabilir.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

İzmit Belediyesi Köy Hizmetleri Müdürlüğü Çağdaş Hayvan Hali binasında başvuru sürecinde üreticiler yanlarında; ÇKS veya çiftçi belgelerini, işletmede hayvan varlığını gösteren belgeleri, son bir ay içinde işletmeye hayvan giriş çıkışlarını gösteren belgeleri ve nüfus cüzdanı fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir.

Başvuru süreci ve süreç hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, İzmit Belediyesi ile ilgili 0262 318 00 00 numaralı telefonu arayarak ve 6023, 6024 ve 6025 dahili numaralarını kullanarak yetkililere ulaşabilirler.

cizreajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu