Ekonomi

Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti yerel seçimlere adaylarıyla girecek

Millet İttifakı ortağı olarak genel seçime giden DP, yerel seçimlerin önümüzdeki yıl Mart ayında yapılması kararını aldı.

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz’a konuşan DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, “81 ilde kendi adaylarımız ve meclis üyelerimiz olacak. Kendi logomuz ve kurumsal kimliğimizle seçimlere katılacağız.”

Yaptıkları çalışmalar sonucunda Ege ve Güneydoğu bölgelerinde iddialı olduklarını ifade eden Aksoy, şöyle devam etti: “Kurumsal kimliğimizle o bölgelerde güçlü adaylarla seçime gireceğiz. Şu anda çok sayıda talep var ve bunları değerlendiriyoruz. Demokrat Parti olarak sadece adaylara odaklanmadık. Milletvekilleri de bizim için değerlidir. İstanbul ve Ankara’ya baktığımızda Meclis çoğunluğuna sahip olamayınca belediye başkanlarına büyük bir yük düşüyor. Onun için Meclis üyeliğine çok önem veriyoruz” dedi.

işbirliği açık

Yerel seçimlerde işbirliği yapabileceklerine değinen Aksoy, “Seçim yaklaştıkça bu durum daha da belirginleşiyor. Yerel seçimlerde işbirliği daha da önemlidir. Her partinin kendi hedef kitlesi var ve iş birliği sayesinde mikro düzeyde daha etkili olabiliyorsunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu