Haber

Muş’ta HDP Aile Aile Müdürlüğü Önünde Çocuk Nöbeti Sürüyor

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler için çocuk nöbeti kararlılıkla sürüyor.

Kandırılarak dağa kaçırılan çocukları için HDP Muş İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan anneler, oğullarının nöbetini sürdürüyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla beklemeye devam eden anneler, çocuklarını teslim olmaya davet ederek hareketini sürdürdü.

Aldatılıp dağa kaçırılan oğluna seslenen anne Ayten Koçhan, oğlunu “teslim olmaya” davet ederek, “Ben Ersin’in annesiyim. 8 yıldır oğlumdan haber yok. Çocuğumu istiyorum” dedi. PKK ve HDP’den.Evlat, beni duyuyorsan gel teslim ol, yolun yol.”Dağların başındaki mağaralarda aç susuz ne işin var? Gel ve teslim ol oğlum. Geçen gün iki kişi gelip teslim oldu. Gel teslim ol, senin yolun yol değil.”

HDP ve PKK’dan oğlunu isteyen anne Şahinaz Özcan, “Ben Atilla’nın annesiyim. 6 yıldır çocuğumdan haber yok. Oğlum var mı bilmiyorum. HDP ve PKK’dır. oğlumu aldılar. Çocuklarımızın yerini biliyorlar. HDP ve PKK” “Ben çocuğumu bizden istiyorum. Dağda bir kişi bile kalana kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz.” – MUŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu