Ekonomi

Öğretmen Perini, 67 milyon dolarlık MTA sistemleri projesini kazandı

NEW YORK – Önde gelen inşaat şirketlerinden Tutor Perini Corporation (NYSE: TPC), bağlı kuruluşu Five Star Electric aracılığıyla New York Metropolitan Ulaşım Otoritesi (MTA) ile değerli bir altyapı projesi için 67 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Temas Odaklı Ethernet, Aşama 3C projesi, MTA’nın ağ altyapısının kapsamlı bir şekilde yükseltilmesini içermektedir.

Projenin kapsamlı çalışmaları arasında yaklaşık 150.000 feet fiber optik kablonun değiştirilmesi ve 360’tan fazla şube sahasının MTA’nın mevcut ağına entegre edilmesi yer alıyor. Girişim aynı zamanda 150’den fazla alanda hizmet dağıtım anahtarlarının bağlanmasını ve test edilmesini ve 125 istasyondaki mevcut CCTV kameralarının mevcut video yönetimi ve fiziksel güvenlik bilgi yönetimi sistemlerine dahil edilmesini de içerecek.

Bu projeyle ilgili çalışmalar yakın zamanda başladı ve projenin 2028 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Bu sözleşmenin değeri, 2023 yılının dördüncü çeyreği itibarıyla Tutor Perini’nin rapor edilen birikmiş iş yüküne yansıtılacak.

Tutor Perini Corporation’ın inşaat sektöründe 1894 yılına dayanan uzun bir geçmişi vardır. Şirket, büyük ve karmaşık projeleri yönetmesi, bütçe dahilinde zamanında tamamlanmasını sağlaması ve yüksek kalite denetim standartlarını korumasıyla tanınır. MTA ile yapılan bu son proje, şirketin değerli kamu altyapısı geliştirmelerine devam eden katılımının altını çiziyor.

Bu duyuru Tutor Perini Corporation’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Tutor Perini Corporation (NYSE:TPC) yeni MTA altyapı projesine başlarken şirketin mali durumunu ve piyasa performansını dikkate almak önemlidir. InvestingPro’nun bilgilerine göre Tutor Perini’nin piyasa değeri 452,59 milyon dolar olup bu da inşaat sektöründeki hatırı sayılır büyüklüğüne işaret ediyor. Şirketin Fiyat/Defter oranı, 2023’ün üçüncü çeyreğine kadar olan son on iki ay itibarıyla 0,34 gibi düşük bir seviyede seyrediyor ve bu da hisse senedinin varlıklarına göre düşük değerlenmiş olabileceğini gösteriyor.

Negatif -2,07 F/K oranı ve %1,46’lık zayıf brüt kar marjının işaret ettiği zorluklara rağmen, şirketin hisseleri son üç ayda %15,69 fiyat-toplam getirisi ile güçlü bir getiri elde etti. Bu, potansiyel bir geri dönüşe veya şirketin gelecek beklentilerine yönelik piyasa güvenine işaret edebilir. Ayrıca InvestingPro Tips, Tutor Perini’nin yüksek hissedar getirisine sahip olduğunu ve likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aştığını ve bunun bir finansal istikrar ölçüsü sağladığını vurguluyor.

Daha derin bir analiz isteyen yatırımcılar için Tutor Perini’nin değerlemesine ve gelecekteki performansına ışık tutabilecek ek InvestingPro İpuçları mevcuttur. Yatırımcılar SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın veya SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık abonelikte %10 indirim alabilir ve bu değerli bilgilere ulaşarak daha bilinçli kararlar verebilirler.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu