Teknoloji

Samsung kullanıcıları tercihlerini yaptılar: Galaxy S24’e Snapdragon işlemci mi yoksa Exynos işlemci mi alın?

Snapdragon ve Exynos tartışması, Samsung kullanıcıları arasında uzun yıllardır devam ediyor. Samsung, uzun bir süre kendi özel yonga setlerini yani Exynos’u ön plana çıkarmaya çalışsa da rakibi Snapdragon’a kıyasla performans eksiklikleri göz ardı edilemezdi. Samsung’un amiral gemisi telefonları çoğu pazara Exynos yonga setleri ile gönderilse de, çok azı Snapdragon türevlerine sahip olacak kadar şanslıydı.

Snapdragon işlemciler yalnızca marjinal olarak daha iyi performans sunmakla kalmadı, aynı zamanda termal verimlilikleri daha iyiydi ve pil ömrü, Exynos türevlerinden belirgin şekilde daha iyiydi. Bu, Asya’da bir Galaxy S22 Ultra satın alıp Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan bir cihazla karşılaştırdığınızda, aynı cihaz olacağı ancak deneyimin oldukça farklı olacağı anlamına geliyordu.

Şirket, bu yıl piyasaya sürdüğü Galaxy S23 serisi ile farklı bir yaklaşım benimsedi. Seri, üretilen tüm ünitelerde özel olarak tasarlanmış bir ünitedir. Aslanağzı 8 Nesil 2 yonga seti kullanmaya karar verdi. Taraftarlar bu hareketi memnuniyetle karşıladı. Galaxy S23 serisi, son yılların en başarılı Galaxy S serilerinden biri haline geldi. . Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, sonunda dengeli bir kullanıcı deneyimine sahip olmaktan çok memnundu. Bu değişikliği bekleyerek telefonlarını güncellemeyi erteleyenler, kısa sürede yeni modeli satın aldı.

Ancak son zamanlarda Samsung’un gelecek yıl piyasaya süreceği Galaxy S24 serisi ile Exynos yonga setini geri getirebileceğine dair söylentiler dolaşıyor. Gelecek yıl şirketin amiral gemisi serisiyle birlikte tanıtılacak. Exynos 2400 SoC üzerinde çalıştığı bildirildi . Exynos 2400 varyantlarının dünya genelinde makul bölgelerde satışa sunulacağı biliniyor ancak kendisinden önceki Exynos varyantları kadar yaygın olup olmayacağı şu an için net değil.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu ihtimal pek çok Samsung hayranı için pek de iyi gitmedi. Her şeyden önce, Galaxy S23 serisi ile büyük beğeni toplamış olmasına rağmen, Samsung’un neden müşterilerini tekrar bu duruma sokmak istediğini anlamıyorlar. Belki de şirket için tamamen ticari bir karardır veya bir gurur meselesidir.

Samsung hayranları Exynos istemiyor

Ne olursa olsun, Samsung hayranlarının bu kullanım durumundan memnun olması pek olası görünmüyor. SamMobile, Twitter’daki 200.000 kişilik Samsung hayran topluluğuna iki yonga setinden hangisini tercih edeceklerini sordu. Ankete katılanların %83’ünün Snapdragon’u tercih etmesi şaşırtıcı değil.Sadece %7’si Exynos’u tercih ediyor, %10’u artık bunun bir soru bile olmaması gerektiğine inanıyor ve Samsung’un her halükarda Snapdragon’u seçmesi gerektiğini söylüyor.

Exynos işlemcili Galaxy S24 modelleri geri dönerse Samsung’un bu değişiklikle ilgili bir açıklaması olacağı açık ancak hayranların bunu yutmayacağı da belli. Muhtemelen cevabını Galaxy S24’ü almayarak vereceklerdir. Muhtemelen bu, hepsinde Snapdragon yonga setleri bulunduğundan, onları Samsung’un katlanabilir cihazlarından birini almaya itebilir.

derinkuyu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu