Haber

Sırrı Sakık, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yanıt verdi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde Babala TV’de katıldığı programda Yeşil Sol Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Sırri Sakık bize destek verecek. Sırrı Sakık bize ne destek verecek, nasıl bir destek verecek? Devletin derinliklerinde neler döndüğünü, kimin kime hizmet ettiğini, kimin kime hizmet ettiğini çok iyi biliyoruz. Neye dayanarak konuşuyor.” söz konusu.

KILIÇDAROĞLU SAKIK’TAN YANIT

Seçimlerden sonra Kılıçdaroğlu’na cevap vereceğini söyleyen Sakık’tan açıklama geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sakık, Kılıçdaroğlu’nu iddialarını kanıtlamaya davet etti. Sakık, iddiaların kanıtlanmaması halinde dava açacağını belirtti.

“SEÇİM SONUCUNU BEKLEMEYİ TERCİH ETTİM”

Sakık, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 2. tur seçimleri öncesi hakkımda ağır ithamlarda bulundunuz. Ben sürecin hassasiyeti ve halkın umudu nedeniyle seçim sonucunu beklemeyi tercih ettim. Yeneceğim derken yeneceğim” dedi. “diliyle” iktidar ve milliyetçilere şirin görünerek, gerçekle hiçbir ilgisi olmayan iftiralarınızla baş başa kaldık.Açık çağrımıza ve onlarca yıllık meclis çalışmasına rağmen, sözlerinizi düzeltme nezaketini bile göstermediniz.

“DGM’DE İNFAZ İLE YARGILANDIM”

Kemal Bey bana yönelik özel savaş medyasının dilini kullanırken, ben Ağrı köylerinde ikinci tur seçimlerindeydim ve 5 yıl 10 ay hapis cezası aldığım haberini de almıştım. aynı süreç Şimdi iddianıza birkaç not eklemek istiyorum. Evet derin devleti çok iyi tanırım, eski tanıdıklarız. Siz 1990’larda SSK bürokratlarıyken köylerimiz yakıldı, arkadaşlarımız ve insanlarımız katledildi. Asit kuyularında, toplu mezarlarda yakınlarımızı tespit ediyorduk. Risk almadığınız yıllarda ben kardeşimin kanını kaldırımdan silmeye çalışıyordum, DGM’de yargılanıyordum. Umarım size “derin” bilgiler getiren “dürüst ve dürüst bürokratlar” bu bilgileri de getirmiştir.

“MÜŞTERİ OLARAK MAHKEMEYE HESABINIZI VERECEKSİNİZ”

Şimdi senin görevin, “dürüst ve dürüst bir siyasi lider” olarak bana yönelik iftiralarını kanıtlamaktır. İkinci seks öncesi muhatabınıza ve rakibinize yaptığınız aşağıdaki aramayı da ekliyorum. Bu berbat iddialarla ilgili görüntüleri, kayıtları, sesleri, belgeleri veya her şeyi sağlamanızı bekliyorum. Aksi takdirde mahkemede müşteri olarak sorumlu tutulacaksınız.”

haber-tercan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu