Ekonomi

Skechers yöneticileri hissedar davasında beraat etti

LOS ANGELES – Skechers USA, Inc., önde gelen yaşam tarzı ve performans ayakkabısı şirketi. (NYSE:SKX), son dönemde yaşanan hukuki gelişmeyle birlikte Delaware Kançılarya Mahkemesi’nden olumlu karar aldı. Mahkeme, Skechers Yönetim Kurulu’nun mevcut ve eski üyelerine karşı 21 Temmuz 2022’de açılan hissedar türev davasını önyargıyla reddetti. Bugün açıklanan bu karar, davanın kapatıldığı ve bir daha açılamayacağı anlamına geliyor.

Davanın reddedilmesi Skechers Başkanı Michael Greenberg tarafından memnuniyetle karşılandı ve şunları söyledi: “Mahkemenin kararından içtenlikle memnunuz ancak bu kesinlikle sürpriz değil. Her zaman bu davanın devam etmesine izin verilmemesi gerektiğine inandık. … Mahkemenin de bunu kabul ettiğinin doğrulandığını düşünüyoruz.”

Merkezi Güney Kaliforniya’da bulunan Skechers, çeşitli ayakkabı, giyim ve aksesuar sunan bir Fortune 500® şirketidir. Ürünleri 180’den fazla ülke ve bölgede dağıtılmaktadır ve hem dijital platformlar hem de 5.170 şirket ve üçüncü taraf perakende mağazalarından oluşan bir ağ aracılığıyla satışa sunulmaktadır.

Davanın reddedildiği haberi, şirket için olası bir hukuki çıkmazı ortadan kaldırdığı için Skechers’ı takip eden yatırımcıların ve piyasa gözlemcilerinin ilgisini çekebilir.

Davanın reddine ilişkin bilginin ise Skechers USA Inc.’e gönderildiği belirtildi. Bunun tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayandığını belirtmekte fayda var.

InvestingPro İçgörüleri

Skechers USA, Inc. (NYSE:SKX)’in yakın zamanda kazandığı yasal zaferin ışığında, yatırımcılar şirketin konumunu ve büyüme potansiyelini yeniden değerlendiriyor olabilir. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre Skechers’ın piyasa değeri 8,82 milyar dolar olup, bu da ayakkabı endüstrisindeki önemli varlığını yansıtıyor. 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki ay için 16,19’luk F/K oranı ve 16,23’lük daha da cazip düzeltilmiş F/K oranıyla şirket, kısa vadeli kazanç büyüme potansiyeline göre makul bir değerlemeyle işlem görüyor gibi görünüyor.

Şirketin finansal sağlığı, 0,35’lik PEG oranıyla da vurgulanıyor; bu da Skechers’ın hisse senedi fiyatının, kamu hizmeti büyüme oranına göre potansiyel olarak düşük fiyatlandırıldığını gösteriyor. Ek olarak Skechers, 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %7,47’lik gelir artışıyla sağlam bir mali performans sergiledi; bu da iş faaliyetlerinde istikrarlı bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

InvestingPro Tips’e dönersek, Skechers’ın son üç ayda %15,02’lik toplam getiri fiyatıyla güçlü bir getiri elde etmesi dikkat çekicidir. Bu performans, yatırımcıların güveninin ve şirketin sağlam temellerinin piyasa tarafından kabul edildiğinin bir göstergesidir. Ayrıca Skechers’ın likit varlıkları kısa vadeli yükümlülüklerini aşıyor ve bu da şirkete finansal esneklik ve dayanıklılık sağlıyor. InvestingPro, daha ayrıntılı analiz ve içgörü arayan yatırımcılar için şirketin son on iki aydaki ihtiyatlı borç düzeyi ve kârlılığıyla ilgili bilgiler de dahil olmak üzere ek ipuçları sunuyor. Bu bilgiyi daha detaylı incelemek ve 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim elde etmek için https://www.investing.com/pro/SKX adresini ziyaret edin. SFY24Kupon kodunu kullanarak veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirimden yararlanabilirsiniz. SFY241Kupon kodunu kullanmayı düşünün.

Skechers, dava sonrası rekabetçi perakende ortamında ilerlemeye devam ederken, bu finansal ölçümler ve bilgiler, şirketin ilerlemesini ve pazar potansiyelini izleyen yatırımcılar için maliyetli olabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu