Haber

Son dakika! Kamu çalışanlarına yüzde 45 zam! En düşük maaş 15 bin TL oldu

Kamu personelinin mali ve sosyal haklarını belirleyecek Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle imzalandı.

“VARLIK PAYI DAHİL YÜZDE 45 ARTTI”

Kamuda yüzde 45 zam yapıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kamu çalışanlarımızın taban fiyatları, fiyat artışları, sosyal yardımları, sabit ödemeleri protokolle belirleniyor. Son derece detaylı çerçeve sonucunda refahı artırıyoruz” dedi. Pay yüzde 45. En düşük kamu çalışanı ücretini 15 bin liraya çıkarıyoruz. Ayrıca ikramiye ödemeyen çalışanlara yüzde 4-6’nın ortasında prim ödemesi uygulamasını getiriyoruz. gazilerimizin, terör mağduru ve şehitlerimizin ücretlerini fazla mesai ücretlerine yüzde 70, gece işçilerinin ücretlerine ise yüzde 8 zam yapacağız. Giyecek ve gıda yardımlarının sayısını güncelliyor ve fiyat artışı oranında artırıyoruz. Ek ödeme ve ödememe bonusu gibi başlıkları da artırıyoruz. Özellikle toplu sözleşmenin çalışanlarımız ve kurumlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“İSTİHDAMIMIZI 31,5 MİLYONA ÇIKARDIK”

Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti: “Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle hızla yayılan küresel krizin etkilerinden ülkemizi korumak için tüm tedbirleri aldık. Hedeflenen saldırılara karşı çalışanlarımızı korumak her zaman önceliğimiz oldu.” Ekonomimizde İstihdamımızı 31,5 milyona çıkardık Yeni bir seçim arifesinde ülkemizi korumak için tüm tedbirleri aldık Milyonların hepsini kucaklamaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz Karadeniz gazı gibi menfaatleri kullanıyoruz ve halkımızın refahını doğrudan artıracak çalışmalar için Gabar yağı.Konutlarda doğalgaz ilk bir ay ücretsiz olacak ve mutfak ve sıcak su kullanımı bir yıl boyunca faturalardan düşülecektir. onunla başa çıkmak için güç ve büyüklük.

“ENFLASYON FARKI VE SERVET PAYI İÇİN HAZIRLIKLARIMIZ VAR”

Enflasyon ve hayat pahalılığının sancılarına karşı, refah seviyesini yükseltecek yeni düzenlemeler yapılacak. Enflasyon açığı ve refah stoku için hazırlıklarımız var. Memurlarımız rahat uyusun, onların haklarını teslim etmek boynumuzun borcudur. Enflasyon için kimseyi ezmeyeceğiz, şimdiye kadar da kimseyi ezmedik. Gördüklerimizi geri koymayacağız, ileriye taşıyacağız. Ülkemizin bütün eksikliklerini giderebilirsek, milletimizin bütün ihtiyaçlarını giderebilirsek bugünün düşüncelerini çözmüş oluruz.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu