Haber

Son Dakika: Kamudaki sözleşmeli personel düzenlemesini pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Hükümet bir müddettir üzerinde çalıştığı kontratlı işçi düzenlemesinde sona geldi. Yaklaşık 600 bin kişiyi ilgilendiren düzenleme kapsamında heyecanla beklenen açıklama Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’den geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Bakan Alım, yüz binlerce kişinin kontratındaki farklıları ortadan kaldıracak düzenleme için pazartesi gününü işaret etti. Alım, “Cumhurbaşkanı Erdoğan kamudaki sözleşmeli personel düzenlemesini pazartesi günü açıklayacak.” dedi.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE SİNYALİ VERMİŞTİ

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, bakanlığının 2023 bütçesinin sunumunda kontratlı çalışanın takıma geçiş çalışmasının Kasım ayı içerisinde tamamlanacağını aktarmıştı. Bakan Alım mevzuyla ilgili Kontratlı memurları bu ayın içerisinde takımlı hale getireceğiz. Çalışmayı tamamladık” demişti.

SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANI SORUNU NE?

Sözleşmeli işçinin kurumlar ortası yer değiştirme hakkı bulunmuyor. Ayrıyeten misyonda yükselme imtihanına da giremiyorlar. Çalışmanın tamamlanmasıyla, kamuda takımlar ortası farklılıklar ortadan kalkmış olacak. Yeni düzenlemeyle takıma geçmek isteğe bağlı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu