Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Faslı depremzedelere destek mesajı verdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Fas Temsilciler Meclisi Başkanı Raşid et-Talbi El-Alemi ile telefon görüşmesi yaptı.

Toplantıda Kurtulmuş, Marakeş’in 70 kilometre güneyindeki El-Huz bölgesinde meydana gelen 7 büyüklüğündeki deprem felaketinden etkilenen Faslılara, Türk halkı adına ‘geçmiş olsun’ dileklerini ve başsağlığı dileklerini iletti. Merkez üssü 8 Eylül gecesi olan Kahramanmaraş merkezli depremde Türkiye’nin büyük acılar yaşadığını ifade eden Kurtulmuş, iki ülke halkının birbirine gönülden bağlı olduğunu ve Türk milletinin bu acıyı hissettiğini ifade etti. yüreklerinde acı. Türkiye’de herkesin dualarıyla Fas halkının yanında olduğunu belirten Kurtulmuş, Türkiye olarak Fas’ın eski günlerine dönmesi için her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Kurtulmuş, depremden bu yana Fas’ın Ankara Büyükelçiliği ile temas halinde olduklarını, Türkiye’nin Rabat Büyükelçisi’nin de Fas’taki yetkililerle temas halinde olduğunu ve gelişmeleri yakından takip ettiğini kaydetti. AFAD’ın özellikle Fas hükümetinin ihtiyacı olan her türlü insani yardım ve arama kurtarma konusunda hazır olduğunu belirten Kurtulmuş, arama kurtarma ve yardım çalışmalarının tamamlanmasının ardından depremin yaralarının kısa sürede sarılacağını umduğunu ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu