Ekonomi

Teladoc aktivist katılımı için olgunlaştı – Jefferies

Teladoc (TDOC) aktivist bir yatırımcının devreye gireceği bir duruma yaklaşıyor olabilir mi? Jefferies’deki analistler bunun bir olasılık olduğunu düşünüyor.

Uzaktan tıbbi konsültasyon konusunda uzmanlaşmış şirketin yeni bir yöne ihtiyacı olduğu açık – hisse değeri pandemi sırasındaki zirveden bu yana %96’dan fazla azaldı ve sadece 2024’ün ilk yarısında neredeyse %50 oranında geriledi.

Jefferies’deki analistler, son raporlarında şirketin mevcut stratejik planı hakkındaki kuşkularını tekrarladılar.

“BetterHelp büyümesinin beklentileri karşılamadığına” ve “Entegre Bakım’ın şirketin büyümesini desteklemesine ve kar marjlarını artırmasına” rağmen, “devam eden ve genel sağlık hizmetlerine yönelik uzun vadeli talep” konusunda hala belirsizlikler olduğuna dikkat çekiyorlar.

Bu nedenle analistler, mevcut yöneticilerin “şirketin doğru kaynaklara ve stratejiye sahip olduğunu ve yalnızca daha iyi bir operasyonel yönetime ihtiyaç duyduğunu düşünüyor” gibi görünmesinden endişe duyduklarını ifade ederken, analistler değerli varlıkların yeniden düzenlenmesi ve gereksiz harcamaların ortadan kaldırılması için “kapsamlı bir stratejik değerlendirme” yapılması gerektiğine inanıyor.

Özetle şöyle diyorlar: “Şirketin lider kadrosunun değişmesi, Yönetim Kurulu’nun ortalama görev süresinin 6,2 yıl olması ve dokuz üyeden altısının Livongo’nun satın alınmasından önce şirkete katılmış olması nedeniyle, şirket hisseleri önemli yapısal değişikliklere hazır görünüyor. Aktivist bir yatırımcı yeni İcra Kurulu Başkanı’nın seçiminde etkili olabilir, Yönetim Kurulu’nda bazı pozisyonları güvence altına alabilir ve stratejinin yeniden şekillendirilmesinde önemli bir rol oynayabilir.”

Jefferies hisse senedi için Tut tavsiyesini teyit etti, ancak hedef fiyatı 14 dolardan 10 dolara indirdi.

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu