Teknoloji

Valorant’ın En Yüksek Rütbesi Radyant’a Sahip 11 Yaşındaki Yayıncıya Twitch’ten Ban

Pek çok oyuncunun hayal dahi edemeyeceği, Valorant’ın en yüksek rütbesi olan Radyant rank’ında olan 11 yaşındaki Twitch yayıncısına platformdan yasak geldi.

Özellikle oyun yayınlarıyla öne çıkan canlı yayın platformu Twitch sık sık yasakları ve skandalları ile gündeme geliyor.

Geçtiğimiz günlerde canlı yayında uluorta cinsel münasebete giren bir yayıncı platformdan sırf 7 gün yasaklandıktan sonra Twitch’in ban politikası kullanıcılar arasında tartışılmaya başlanmıştı.

Twitch bir kez daha tartışmalı bir karara imza attı. Bu kez konu 11 yaşındaki yetenekli bir oyuncu ile alakalı.

Ancak Twitch bu durumu da kurallarına aykırı bularak Lucas’ı platformdan banladı.

Ebeveynlerinin nezaretinde yayın yapan yetenekli genç oyuncu Twitch’in topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yasaklandı. Yasağın sebebi olarak ise 13 yaşından küçüklerin platformu kullanmamasına dair geçerli olan kural gösterildi.

Pek çok kullanıcı ise Twitch’i haksız bir ban siyaseti yürütmekle suçluyor.

Yanında ailesi ile yayın yapan genç oyuncunun süresiz olarak yasaklandığı platformda daha evvel yaşanan pek çok ağır skandalın çok kısa müddetlerle cezalandırıldığına dikkat çeken kullanıcılar Twitch’in tüm bu yasaklara bir standart getirmesini istiyor. Lucas hakkındaki son kararın ne olacağını ise vakit gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu