Ekonomi

Yellen’den borç yapılandırma çağrısı

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Yellen’ın Uluslararası Para ve Finans Komitesi’ne (IMFC) başkanlık eden İspanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Nadia Calvino ile bir araya geldiği bildirildi.

Yellen’in yaptığı açıklamada, ödenmemiş borç yapılandırma davalarını sonuçlandırmak için “zamanında hareket etmenin” önemini vurguladığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca Yellen yönetiminin ABD Lideri Joe Biden’ın Uluslararası Para Fonu (IMF) Yoksulluğu Azaltma ve Büyüme Güven Fonu ile Dayanıklılık ve Sürdürülebilir Güven Fonu’na 21 milyar dolara yakın kredi sağlamak için Kongre’den izin istediği bildirildi. .

Yellen, IMF Başkanı Georgieva ile de görüştü

Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan bir diğer açıklamada Yellen’ın önümüzdeki hafta yapılacak IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları öncesinde IMF Lideri Kristalina Georgieva ile de görüştüğünü bildirildi.

Görüşmede Yellen ve Georgieva, Ukrayna’ya yönelik 15,6 milyar dolarlık yeni finansman paketinin yanı sıra küresel ekonomik görünüm, ABD finans sektöründeki son gelişmeler ve düşük gelirliler için dayanağı koruma ihtiyacı da dahil olmak üzere önemli konuları ele aldı. ve savunmasız ülkeler. aktarıldı.

Açıklamada Yellen, IMF’yi, borç yüküyle karşı karşıya kalan düşük ve orta gelirli ülkeleri destekleme çabalarını derinleştirmeye ve tüm ikili resmi alacaklılara ödenmemiş borç yeniden yapılandırma davalarını sonuçlandırmaları için baskı yapmaya devam etmeye çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu