Ekonomi

YK Enerji, deprem bölgesine arama kurtarma ekipleri ve iş makineleri gönderdi

Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (YK Enerji), Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin olduğu bölgelerde kullanılmak üzere bölgeye ekskavatör, kamyon, akaryakıt tankerleri, arazi araçları ve arama kurtarma ekipleri sevk etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesine gönderilmek üzere barınma amaçlı konteyner sevkiyatına da başlayan YK Power, deprem bölgesine ilk yardım ve hijyen ekipmanları, çok sayıda giysi ve gıda malzemesi gönderdi.

Muğla’nın Milas ilçesinde faaliyet gösteren ve IC İÇTAŞ Power – LİMAK Power iştiraki tarafından işletilen YK Power, kurtarma araçları, yardım malzemeleri ve kurtarma ekiplerinin afet bölgesine ulaştırılması için ilgili kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak çalışmaya başladı.

Bu durumda ülke genelindeki büyük seferberlik hareketine ve afet bölgesindeki yaraların sarılmasına destek vermeyi amaçlayan YK Güç, deprem bölgesine hafriyat makineleri, kamyonlar, akaryakıt tankerleri, arazi araçları ve arama kurtarma ekipleri gönderdi. deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarında kullanılacaktır.

Açıklamaya göre, toplam 3 bin 100 kişinin istihdam edildiği şirket bünyesinde çalışanlar ve aileleri de isteyerek çalıştı ve deprem bölgesine gönderilecek yardım malzemelerinin toplanması ve hazırlanmasında aktif rol aldı.

İlk yardım ve temizlik malzemeleri, kişisel koruyucu ekipman, çok sayıda giysi ve gıdadan oluşan yardımlar araçlara yüklenerek bölgeye gönderildi. YK Güç, yeni kurtarma ekipleri oluşturmak ve bire bir yardımlardan oluşan konvoyu hızla hazırlayıp bölgeye göndermek için zamanla yarışıyor.

ipekyoluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu