Haber

Beşiktaş: “Kafasına taş düştüğünde bağıranlar, Beşiktaş’ın tüm taşlardan daha ağır olduğunu unutmasın”

Beşiktaş, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Siyah-beyazlı kulüp, “TFF’nin güzelleştirmeleri ve TFF’nin büyük işler yaptığına küfretmesinin ardından başına taş düştüğünde bağıranlar, Beşiktaş’ın tüm taşlardan daha ağır olduğunu unutmasınlar” dedi.

Beşiktaş Kulübü, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili resmi internet sitesinden açıklama yaptı. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu, 3 Ocak 2023’te Demir Küme Sivasspor-Galatasaray maçında hakemle ilgili utanç verici bir karar üzerine, söz konusu maçın VAR kayıtlarını açıklarken, çaba sarf ettiler. Gaziantep FK-Beşiktaş maçı rekorlarını eş zamanlı olarak açıklayarak Kulübümüz aracılığıyla kendilerini aklamak.

Oynadığı maçların VAR kayıtlarının yer aldığı Fenerbahçe, bugüne kadar defansif bir şekilde açıklanmadı. Spor Kulübün; Adana Demirspor ile oynadıkları maçta maçın hakemleriyle ilgili düşüncelerini kulübümüz aracılığıyla sosyal medyadan dile getirdiklerine büyük bir şaşkınlıkla şahit olduk.

Kendi camiasını memnun etmek ve hakemleri etkilemek için başarısızlıklarını örtbas edenleri, saha dışındaki ucuz maçlarına Beşiktaş adını kullanmamaları konusunda uyarıyoruz.

23 Eylül 2017’de oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçının hakemi Ali Palabıyık, maç boyunca aldığı hatalı kararlarla sonucu doğrudan etkilese de yine sosyal medyada “Kol kırıldı” diye paylaşım yapanlar, korkacağını düşündüklerinde, kırık kol kol değil sistem de hakem bunlara karşı mı karar verdi? fark ettiler mi?

Olmayan cezalar ve yanlış hakem kararları ile liderlik koltuğuna oturan Galatasaray Spor Kulübü, dün hakemlerin kendi lehlerine verdiği kararlara karşı bağırıp sustu. Ligin başında hakemlerin verdiği destek ancak bugün hakem hatalarından endişe duyan, “Bana söyledim. Dokunmazsan sorun yok ama dokunursan sorun var” mantığı var. kendisi.

Hakem ve TFF’nin desteğiyle şampiyon olmayı hedefleyen bu kulüplerin yöneticileri maalesef yıllardır değişse de tabiatları değişmedi.

“Değişim” dediğimiz hakemlerin, gönderildikten sonra yeniden hakemlikte etkili olan koltuklara atanması, bir şeylerin korkusundan mı?

Bugün Türk futbolunun temel sorununun sahada başarısız olanların saha dışında bunu telafi etmeye çalışması olduğunu kamuoyu bir kez daha net bir şekilde gördü. Türk futbolunun gelişmesinde ve marka değerinin artmasında herkesin sorumlu ve misyon sahibi olduğunu hatırlatırız.

Nihayet; TFF’nin yaptığı güzelleştirme ve gösterişten sonra fevkalade işlere imza attıktan sonra başlarına taş diye bağıranlar, Beşiktaş’ın bütün taşlardan daha ağır olduğunu unutmasınlar.” – İSTANBUL

haberdicle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu